Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > grafik sistemi başlatılamıyor ekran kartı Dreckdraw uyumlu mu hata

grafik sistemi başlatılamıyor ekran kartı Dreckdraw uyumlu mu hata

atmaxa07

Posted 17 August 2020 - 3:01 pm
benzer başlık var mı diye formu gezdim ama bulamadım. böyle bir başlık varsa şimdiden özür dilerim
yaklaşık 5 gündür uğraşıyorum laptop üzerinde NVİDİA GTX 1660 Tİ MAXQ EKRAN KARTI var aoe II the conqueros v1.5 rc oyununu voobly den acarken "grafik sistemi başlatılamıyor. ekran kartı ve sürücüsü drectdraw uyumlu mu" şeklinde hata alıyorum oyunu sildim geri yükledim bilgisayarın tüm güncellemelerini tamamladım en güncel ekran kartı driverini yükledim ama sonuç hep aynı v1 ve v 1.3 te problem yok ama v1.5 te böyle bir sıkıntı çıkıyor yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Link | Reply | Quote
 TunaKhan

Posted 1 September 2020 - 8:44 am
DirectPlay'i aktifleştirmek için:
    Windows (Genellikle Ctrl ve Alt Gr tuşları arasındadır) ve R tuşlarına birlikte basın.
    Açılan küçük kutuda Control Panel yazın.
    Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
    Son olarak Windows özelliklerini aç ve kapat yazısına tıklayın (solda yer alır).
    Küçük bir pencere açılacaktır. Burada Eski Bileşenler seçeneğinin seçili olup olmadığını kontrol edin.
    Seçili değilse yan tarafındaki artı tuşuna tıklayın ve menünün açıldığını görün.
    DirectPlay'i seçili hale getirin.
    Karşınıza yükleme yönlendirmeleri gelecektir. İleri-İleri ve Kaydet gibi tuşları kullanın.

Link | Reply | Quote
[1]
Displaying 1 - 2 out of 2 posts
Forum Jump:
1 User(s) are reading this topic (in the past 30 minutes)
0 members, 1 guests

What's popular right now: