Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > Age of Mythology : The Titans rate sistemi

Age of Mythology : The Titans rate sistemi

[OTTO_]nidhogg35

Posted 31 May 2011 - 9:43 am
Şu puanlamayı esodakiyle aynı yapsanız burda 250den aşşa aot oyuncusu olmaz.Önerimi değerlendirin lütfen...
Link | Reply | Quote
 Kuvvy

Posted 31 May 2011 - 10:43 am
"Eso"yu bilmiyorum. Buradaki puanlama bu şekildedir.
Link | Reply | Quote
 [OTTO_]nidhogg35

Posted 31 May 2011 - 3:57 pm
Kuvvy wrote:
"Eso"yu bilmiyorum. Buradaki puanlama bu şekildedir.
Eso,oyunun kendi platformu ensemble studios online.Orda genelde 250 kişi falan oluyo.Ordaki en iyi oyunculardan bazıları zaman zaman voobly e geliyo.Ancak vooblyde oynamalarının sebebi antrenamn yapmak.Çünkü vooblydeki eso sisteminden kimse memnun değil.Şöyle izah edeyim.Kendinden yaklaşık 100 puan düşük birinden burda 10 puan alıyoken esoda yaklaşık 5 puan falan alıyosun ki olması gereken de bu.Eğer esodaki puanlama sistemi getirilirse.Bütün esodaki oyuncuların gelmesi hiç de sürpriz olmaz.Oranın da belli zaafları var.Mesela key lazım.Voobly bu yönden avantajlı.Mesela bilgisayar rakipleri otomatik seçiyo ve bu nedenle bekleme çok oluyo.Zaten microsoft da esodan elini eteğini çekti ama bir tek rate sistemlerindeki başarı bütün bu eksilerini kapatıyo.Bu nedenle voobly acilen esodaki rate sistemini getirmeli...
Link | Reply | Quote
 [OTTO_]nidhogg35

Posted 31 May 2011 - 4:31 pm
Burdaki bu şekildedir diyip dinlemiyonuz ondan sonra öneri diye bölüm açıyonuz.Ne önemi kaldı ki...
Link | Reply | Quote
 Kuvvy

Posted 31 May 2011 - 10:16 pm
Geliyorsun ve diyorsun ki buradaki 'rate' sistemini Eso'da ki gibi yapsanız güzel olur. Önerin buysa, vereceğim cevapta bu olur. Kestirip atmış gibi görünmüşsem bu senden kaynaklıdır. Sonraki mesajında biraz detay vermişsin, daha anlaşılır olmuş. Benim fikrimi sorarsa 5 puan eksik ya da fazla almanın bir önemi yoktur. Eğer böyle düşünüyorsan buraya getirebileceğin kişilerin de görüşlerini burada paylaşmalarını rica ederim.

-Kuvvy
Link | Reply | Quote
 [OTTO_]nidhogg35

Edited 4 June 2011 - 5:31 am by [OTTO_]nidhogg35
Kestirip atılcak bişey demedim ben.Neden diye sorabilirdin.Zor bişey değil bu.Robot değilsiniz sonuçta.Tamam getiricicem oyuncuları yazıcaklar bu konuya...Bu arada 5-10 farkeder.Çünkü kendinden 100 puan düşük adamdan esoda 3-5 puan alırken burda yaklaşık 10 puan alıyosun ki bu dengesiz bi durum.Böyle yaparak puan kasılabiliyo ve sıralama aldatıcı oluyo.Esoda ise kendimizle denk oyuncularla oynuyoruz ve kimin daha iyi olduğu belli daha net belli oluyo.

Link | Reply | Quote
[1]
Displaying 1 - 6 out of 6 posts
Forum Jump:
1 User(s) are reading this topic (in the past 30 minutes)
0 members, 1 guests

Şu an en popüler:
CBA PathBlood 1.8.0 (68 kullanıcı)
Word Association (65 kullanıcı)
1.6 reward campaing (52 kullanıcı)
AoKTS updates (40 kullanıcı)
New Voobly Client 2.7 (16 kullanıcı)
Photos of Voobly Players (16 kullanıcı)