Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > Port açmak (nat hatası, fast proxy hatasına çözüm)

Port açmak (nat hatası, fast proxy hatasına çözüm)

Stryker

Edited 3 August 2011 - 8:09 pm by Stryker
evet beyler ilk olarak başlat>çalıştır a giriyoruz. oraya cmd yazıyoruz

sonra siyah bir sayfa açılacak önümüze aşagıda verdigim resimdeki gibi .
[You must login to view link]

Oraya ipconfig yazıyoruz uzun uzun bişeyler sıralancak ekranda oradan sizin IPv4 adresinizi öğrenecez. örnek alttaki resim gibi .

sonra modemimize bağlanıyoruz. modemin port açma bölümünü bulmanız lazım ve Nat özelliğini açmamız lazım (genelde nat açık açma yerini bulamadıysanızda sorun yok büyük ihtimal açıktır:D.) Şimdi resimde yaptıgım gibi portları açalım ve tamam, save , ok herneyse ona basıp cıkalım . Modemi resetlemeye gerek yoktur. örnek alltaki resim gibi.

eğer hala nat sorunu almaya devam ederseniz modeminizin firewall ayarlarını kapatmanızı öneririm. üstüne birde modemi açıp kapatın. o da olmuyorsa benimle irtibata geçin o da olmassa modemi çöpe atın :D
Link | Reply | Quote
 asilhan23

Posted 8 February 2012 - 4:03 pm
ya kardeş benim modem yok nasıl yapacam
Link | Reply | Quote
 [JaN__]hymms

Posted 24 May 2012 - 12:38 pm
merhaba. benim sorunum da @asilhan23 arkadaşımızınki ile aynı. benim pc de de modem yok ve kullanıcıları sorunlu görüyorum. acaba bunun çözümü varmıdır?
Link | Reply | Quote
 Kuvvy

Posted 24 May 2012 - 1:40 pm
Port ayarlarını yapmadan Fast Proxy sorununu çözemeyiz. Portları açmak içinde modemin sayfasına girmek gerekir.
Link | Reply | Quote
 [JaN__]hymms

Posted 25 May 2012 - 12:42 pm
hocam benim pc de modem yok. kablolu wireless var. şöyleki; yüksek bir binada internet dağıtıcısı var ve benim damda da alıcı var ve alıcıdan direk anakartın üzerindeki ethernete bağlı. interneti bu şekilde alıyorum ve maalesef bağlantıları sorunlu görüyorum. benim problemim için çözümünüz varmıdır?
Link | Reply | Quote
 Kuvvy

Posted 25 May 2012 - 1:11 pm
Merhaba,
Bağlantı şeklini anladım. Anladığım kadarıyla interneti binadaki herkes ortak şekilde kullanıyor. Modemin sayfasına girmeyi denedin mi hiç? Şifre soruyor mu? Bu şifre senin bağlandığın ağın şifresiyle aynı olmayabilir bunu interneti oraya kim aldıysa ona sorarak öğrenebilirsin. Şayet modemin sayfasına girmeyi başarabilirsen portları açabiliriz ve FP sorununu çözebiliriz.
Link | Reply | Quote
 [JaN__]hymms

Posted 28 May 2012 - 7:40 pm
hocam hayır yanlış anlamışsın. benim pc de modem yok. yüksek bir binada dağıtıcı var, benim binanın damında ise alıcı var ve kablo ile pc ye bağlanıyor. pc de modem yok. O gelen kablo direk anakartın üzerindeki ethernin girişine giriyor.
Link | Reply | Quote
 Kuvvy

Posted 28 May 2012 - 9:56 pm
Peki, o zaman yapacak birşey yok.
Link | Reply | Quote
 [kuzee]IIINasTyStyLe

Posted 2 July 2012 - 7:58 pm
bana nasıl yardımın dokunabilir? 2 tane pc var bende biriyle hiç fp görmüyorum diğeriyle fp görüyorum? :(:(
Link | Reply | Quote
 Stryker

Posted 3 July 2012 - 10:07 am
ben mesela 192.168.1.1 ile giriyorum modeme , ben de 2 bilgisayardan girdigim için portları 192.168.1.1 üzerine açtım 2 sindede fp vermiyor , ama host olamazsın tabiki veya natsız oyunlara giremeyebilirsin. Bunu yapmak içinde natsız oyuna host olacak kişinin 2300-2400 ve 47624 portlarını kendi bilgisayarının ag adresi üzerine alması gerek başka yolu yok . Kendi bilgisayarının ag adresini bulmayı anlattım konunun başlangıcında mesela benimki 192.168.1.6 veya 1.7 oluyor bu degişebiliyor modeme res attıkça çünkü diger bilgisayar önce baglanırsa 1.6 yı o alıyor 1.7 bana kalıyor yada ben önce baglanmışsam 1.6 yı ben alırım .
Link | Reply | Quote
 noyin

Posted 19 June 2016 - 6:20 pm
yapamadım ;KO modem arayüzünde port nasıl acılır anlamdım linklerde ölmüş bu arada tazelersen sevinirim. foxvalentinin anlattıgı gibi dmz yaptım o da fayda vermedi

Link | Reply | Quote
[1]
Displaying 1 - 11 out of 11 posts
Forum Jump:
1 User(s) are reading this topic (in the past 30 minutes)
0 members, 1 guests