Community Forums > Voobly General > General Discussion / Off Topic > oyun esnasında 1000001 hatası...

oyun esnasında 1000001 hatası...

dvl

Posted 30 May 2015 - 11:19 am
Oyun oynarken voobly 10000001 hatası veriyor ve oyundan düşüyorum... Bazen düşmüyor... Bazen 30 dk. bazen 1 saatte düşüyorum... zone dönemlerinden beri oynarım oyunu... Port açma gibi bir sorunum yok. Her modemde port nasıl açılır bilirim... Ki son kullanıdığım modemde dmz özelliği olduğu için direk onu aktif ettim... FP problemimde olmadığı halde bu şekilde oluyor... Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Link | Reply | Quote
 FoxValentine_

Posted 1 June 2015 - 12:45 pm
Antivirüs programı veya güvenlik duvarının oyunu yada vooblyi engellemediğini bir kontrol et istersen... Genelde ondan kaynaklanıyor.
Link | Reply | Quote
 ogeday1

Posted 7 June 2015 - 8:30 pm
aynı sorun çok kısa bir süre once bende de oldu (hemen şikayet bölümüm hemen altta zaten)bende ne yaptı isem hangi virüs tarama programı ile tarattırıf virüsleri sildiysen bir sonuç alamadım ,hatta bir kaç bilgisayarcı arkadaşta sahsen ilgilendiler ama olmadı
tesadüfen windows defender ile temizlik yaptım ,32bit sisteminde sürakli kendini tazeleyen bir vürüs buldu ve onu temizleyince her şey düzeldi
Link | Reply | Quote
 TunaKhan

Edited 18 September 2015 - 3:49 pm by TunaKhan
Voobly'de bir Win32 executable olduğu için her uygulamayı engelleyebilen firewall, antivirüs gibi programlar voobly üzerinde de engel yetkisine sahip oluyor. Bu durumda Yoksayılanlar, Hariç tutulanlar gibi bir bölümden voobly.exe yi hariç tutmanızı öneririm.
Örnek resim:
You must login into Voobly to view image
Link | Reply | Quote
 dvl

Posted 24 June 2015 - 1:03 am
anladığım kadarıyla sorun super online denen meretten kaynaklı... ne güvenlik duvarım açık nede antivirüsüm. ama hala düşüyorum... Ve bazen düşmediğim dönemlerde oluyor. bazen sıklaşıyor. modemin güvenlik duvarını bile deaktif yapıp denedim. ama olmuyor olmuyor olmuyor...
Link | Reply | Quote
 TunaKhan

Posted 22 August 2015 - 4:20 pm
Superonline kullanıcılarından daha önce elde ettiğimiz bilgiye göre port açma gibi sorunları mevcut. Hatta ISP (Superonline) yetkilileri tarafından bu portların kullanılabilmesi için internet bağlantı sahiplerine sabit ip almaları gibi bir çağrı iletilmiş. Bu sayede de portların açılabileceği bilgisine ulaşılmıştır.

Bu durumu Superonline yetkilisi ile görüşmeniz, Turk Telekom (ttnet) bağlantılarında zaten varsayılan olarak, sabit ip hizmeti almaksızın port yönlendirme yapabildiğinizi iletip durumu çözüme kavuşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Teşekkürler.

Link | Reply | Quote
[1]
Displaying 1 - 6 out of 6 posts
Forum Jump:
1 User(s) are reading this topic (in the past 30 minutes)
0 members, 1 guests

What's popular right now: